close
تبلیغات در اینترنت

رزتمپ

هورمون ها

هورمون ها
مکمل هاوهورمون ها در بدنسازی
تبليغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات سايت
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟
آمار مطالب
کل مطالب : 206
کل نظرات : 25

بازديد امروز : 22 نفر
بارديد ديروز : 5 نفر
بازديد هفته : 37 نفر
بازديد ماه : 225 نفر
بازديد سال : 1,670 نفر
بازديد کلي : 65,183 نفر

افراد آنلاين : 1
عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
پيوندهاي روزانه
کدهاي اختصاصي
پشتيباني
theme by
roztemp.ir
RSS

Powered By
Rozblog.Com
تبليغات
رزتمپ
هورمون رشد انسان (GH، سوماتوتروپین) محتوی یک زنجیره پلی پپتیدی واحد متشکل از 191 آمینو اسید می‌باشد که توسط بخش پیشین غده هیپوفیز که یک غده درون‌ریز است ترشح می‌شود. هیپوتالاموس توسط هورمون آزادکننده GHRH (سوماتوکرینین) و هورمون مهار کننده SRLF (سوماتوستاتین) ترشح GH را از هیپوفیز قدامی کنترل می‌کند.

هیپوفیز طبیعی محتوی mg5-3 هورمون رشد است و روزانه 875-500 میکروگرم GH ترشح می‌کند.

عوامل مؤثر و بازدارنده در ترشح هورمون رشد عبارتند از:

الف) عوامل مؤثر(غیر داروئی):

1- خواب

2- فعالیت بدنی(ورزش)

3- برخی از آمینو اسیدها بخصوص آرژنین (آرژنین آزادی GH را از طریق مهار آزادی سوماتوستاتین تحریک می‌کند.)

4- قند خون پائین (هیپوگلیسمی)

5- عوامل استرس‌زا.

عوامل مؤثر داروئی:

1- آگونیست‌های آلفا- آدرنرژیک، مانند گاتاپرس، آزادی GH را تا حدودی تحریک می‌کند.

2- داروهای پیشی سازودوپامین مانند Levodopa و بروموکریپتین سطح ترشح هورمون رشد را افزایش می‌دهند.

3- آگونیست‌های سروتونین نیز سطح ترشح GH را افزایش می‌دهند.

ب) عوامل بازدارنده(غیر داروئی):

1- قند خون بالا (هیپوگلیسمی)

2- افزایش غلظت سری اسیدهای چرب آزاد، آزادی GH را کند می‌کند.

3- چاقی آزادی GH را در پاسخ به بسیاری از محرک‌ها کم می‌کند که این مسئله با کاهش وزن حل‌شدنی است.

4- ناراحتی روحی.

عوامل بازدارنده داروئی:

داروهای مسدد آلفا آدرنرژیک مانند Yohimbine آزادی GH را کاهش می‌دهد. همچنانکه احتمالا می‌دانید، افزایش بیش از حد هورمون رشد پیش از بسته شدن اپی فیزها (قسمت‌های قابل رشد استخوان‌ها) روی دهد، موجب رشد طولی بیش از اندازه استخوانها یا ژیگانتیسم gigantism) می‌شود و چنانچه این افزایش GH بعد از بسته شدن اپی فیزها باشد (در نژاد ایرانی بین 16 الی 21 سال و در بعضی نژادها تا 25 سال) موجب رشد عرضی بیش از حد استخوانها یا آکرومگالی(acromegaly) می‌شود.

هورمون رشد بر روی تمام بدن و بر روی اغلب نسوج تأثیرگذار است که البته تأثیر GH به طور مستقیم بر روی عملکرد بدن ناچیز بوده و در واقع GH با تحریک ساخت فاکتورهای رشد با نام سوماتومدین‌ها(Sm) یا فاکتورهای رشد شبه انسولین(IGF) توسط کبد عضلات و بعضی بافت‌های دیگر باعث تحریک رشد در اغلب بافت‌های بدن می‌شود.

اثر هورمون رشد بر متابولیسم سه گروه عمده مواد غذائی (کربوهیدراتها، پروتئینها و چربی) و مواد معدنی:

1- تأثیر GH بر متابولیسم کربو هیدراتها: هورمون رشد تجزیه گلیکوژن کبد و تشکیل گلوکز از ذخیره گلیکوژن کبد را افزایش داده و خوب گلوکز را نیز در اغلب بافتها کاهش می‌دهد. بدین جهت GH یک آنتاگونیست انسولین به شمار می‌رود. چرا که همان طور که گفته شد قند خون را از طریق کاهش مصرف آن بالا می‌برد.

2- تأثیر GH بر متابولیسم پروتئینها: هورمون رشد از طریق اثر بر روی سنتز RNA بر سنتز پروتئین تأثیر گذار است. این هورمون موجب افزایش سنتز انواع RNA می‌شود و در نتیجه RNA پیام آور افزایش یافته و سبب تحریک عمل پروتئین سازی می‌شود.GH موجب احتباس ازت و به وجود آمدن تعادل (+) نیتروژن در بدن و افزایش ساخت پروتئین سلولی می‌شود و می‌توان گفت که GH فعالیت آنابولیک انسولین روی جذب آمینو اسید را کامل می‌کند.

3- تأثیر GH بر متابولیسم چربیها: هورمون رشد از طریق تجزیه تری گلیسریدها به اسیدهای چزب باعث افزایش اسیدهای چرب آزاد خون می‌شود. بدین ترتیب تأثیر GH بر روی سوخت و ساز چربی‌ها باعث افزایش تولید ستون نیز می‌شود.

4- تأثیر GH بر روی مواد معدنی: هورمون رشد با احتباس پتاسیم، فسفر و سدیم نیز موجب رشد سریع سلولی می‌شود. همان طور که می‌بینیم GH با افزایش میزان قند و اسیدهای چرب خون، منبع انرژی جدیدی را در اختیار بافتهای بدن قرار می‌دهد. بنابراین موجب صرفه جویی در مصرف پروتئین بعنوان سوخت می‌شود و پروتئین برای وظیفه اصلی خود که نقش ساختمانی می‌باشد به کار می‌رود.

GH از طریق هیپر تروفی hypertrophy موجب افزایش اندازه بافت عضلانی و همچنین از طریق هیپرپلاسیا hyperplasia باعث افزایش تعداد سلولهای عضلانی می‌شود که البته هیچ هورمون استروئیدی قادر به ازدیاد سلولهای عضلانی نمی‌باشد و استروئیدها فقط قادر به افزایش حجم سلولهای عضلانی هستند. پس در اینجا یک تفاوت عمده بین استروئیدها و GH در افزایش کارائی عضلانی آشکار می‌شود. به همین دلیل است که هورمون رشد یک عمل عضلانی سازی مضاف نسبت به استروئیدها دارد و همین مسئله باعث اهمیت یافتن GH به عنوان یک هورمون فوق‌العاده مؤثر آنابولیک می‌‌باشد چرا که با استفاده از آن حرفه‌ای‌ها می‌توانند حتی تا حدودی ضعفهای ژنتیکی عضلانی بدن خود را اگر ناشی از کم بودن تعداد سلولهای عضلانی باشد، البته تا حد کمی بر طرف کنند. داشتن خاصیت هیپرپلاسیا هورمون رشد، با وجود تدریجی بودن باعث دگرگونی بسیاری در بدن خواهد شد.

بدین ترتیب حد اکثر حجم و قدرت عضلانی ممکن به دست می‌آید. یعنی همان چیزی که در ورزشکاران حرفه‌ای می‌بینیم و در واقع هیچگاه حجم عضلانی که با این سیستم به دست می‌آید نه تنها با یک رژیم غذایی کامل بلکه حتی با سیستم‌های دیگر دارویی(که به طور مثال فقط در آنها از استروئیدها استفاده می‌شود) نیز می‌توان مقایسه کرد. چرا که نتایج به دست آمده بسیار چشمگیر می‌باشد. بعضی از ورزشکارانی که ادعا می‌کنند که GH برای آنها در افزایش حجم عضلانی آنطور که باید مؤثر نبوده ورزشکارانی می‌باشند که GH را به تنهایی و برای کاهش درصد چربی و کسب آمادگی قبل از مسابقات استفاده کرده‌اند. یعنی همان چیزی که بعضی از ورزشکاران در کشور ما انجام می‌دهند. همان طور که اشاره شد مصرف GH بدون انسولین و هورمونهای تیروئیدها به دلایل ذکر شده تأثیر چندانی بر روند افزایش حجم عضلانی نخواهد داشت. همچنین از آنجایی که ممولا این ورزشکاران برای آمادگی در فصل مسابقات در رژیم نسبتا کم کالری و کم کربوهیدرات به سر می‌برند این مسئله نیز می‌تواند باعث پائین آمدن سطح ترشح انسولین و هورمون تیروئید خود بدن باشد. بنابراین این مسئله نیز می‌تواند باعث کاهش نتایج آنابولیک حاصل از مصرف هورمون رشد باشد. از طرفی ورزشکاران معمولا در فصل آماده سازی برای مسابقات ممکن است از داروهای مقلد سمپاتیک (آدرنرژیک) مثل یاکلن بوترول برای چربی سوزی بیشتر همراه GH مصرف کنند

درباره : هورمون ها ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : هورمون سوماتروپین ,
بازديد : 144
[ سه شنبه 05 شهريور 1392 ] [ 20:40 ] [ چارلز گلس ]
درباره : هورمون ها ,
امتياز : نتيجه : 2 امتياز توسط 2 نفر مجموع امتياز : 2

برچسب ها : هورمون ناندرلون دکونات ,
بازديد : 169
[ دوشنبه 21 مرداد 1392 ] [ 21:22 ] [ چارلز گلس ]

هورمون ماده‌ای شیمیایی است که در غدد درون‌ریز ساخته شده و به داخل جریان خون می‌ریزد. این ماده روی سلول‌های هدف گیرنده دارد و با نشستن روی آن اعمال سلول را تغییر می‌دهد. مقدار هورمون‌ها توسط ارتباطات پیچیده اعضای دستگاه درونریز با هم و با دستگاه عصبی تنظیم می‌شود.در بدن انسان دو نوع کلی هورمون وجود دارد: هورمون‌های استروییدی مانند هورمونهای جنسی و آمینو اسیدی. گیرنده‌های هورمون‌های امینو اسیدی در روی سلول‌های هدف قرار دارد و گیرنده‌های هورمون‌های استروییدی در درون سیتوپلاسم و یا روی هسته قرار دارند.

معروفترین هورمونهای بدن عبارتند از انسولین، گلوکاگون، هورمون رشد، هورمونهای تیروئید، پاراتورمون، کلسی تونین، کورتیزول، هورمونهای جنسی مانند تستوسترون، استروژن و پروژسترون، رنین، آلدوسترون، آنژیوتانسین، هورمون ضد ادراری، اکسی توسین، پرولاکتین و ... .

 

درباره : هورمون ها ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : شناخت هورمون انسانی ,
بازديد : 79
[ شنبه 19 مرداد 1392 ] [ 13:9 ] [ چارلز گلس ]

یکی از اصلی ترین شرایط ریکاوری عضلات ، خواب مناسب و کافی است. باید این نکته را بدانید که ترشح هورمون رشد بعد از ۹۰ دقیقه در مرحله ۴ خواب به حداکثر خود می رسد. بسیاری از افراد از ارزش گرانبهای خواب غافلند اما همین امر به ظاهر ساده باعث نیرو بخشیدن به وجودتان در طول روز خواهد شد و یا به بیانی دیگر بدن انسان بدون خواب کامل و با کیفیت نمی تواند ریکاوری لازم را پس از انجام یک تمرین سخت به دست آورد. در نتیجه

بدن وارد حیطه کاتابولیک شده و ترشح هورمون کورتیزول که یکی از دلایل تخریب عضله محسوب می شود افزایش خواهد یافت.حالا رابطه خواب و تستسترون چیست ؟

تحقیقات جدید عوارض ناشی از کمبود خواب را بر روی مردان جوان با میانگین سنی حدودا ۲۴ سال آزمایش کرده اند.این افراد ۳ شب را در آزمایشگاه سپری کردند و هر شب ۸ ساعت خواب شبانه داشتند. سپس گروهی دیگر به مدت ۸ شب کمتر از ۵ ساعت خواب شبانه تحت آزمایش قرار گرفتند. دانشمندان میزان فشار خون این افراد را هر ۱۵ الی ۳۰ دقیقه برای ۲۴ ساعت اندازه گرفتند. نتایج نشان می داد افرادی که در طول شب فقط ۵ ساعت خواب شبانه داشتند میزان ترشح هورمون تستسترون ۱۰ الی ۱۵ درصد در روز بعد ساعات بین ۲ بعدازظهر الی ۱۰ شب کاهش یافت و از طرفی دیگر این کمبود خواب باعث تأثیر سوء در خلق و خوی این افراد در طول روز بود.

بسیاری از بدنسازان از اوج ترشح هورمون تستسترون در هنگام خواب شبانه آگاه نیستند. به هر حال خواب بی کیفیت و منقطع می تواند میزان ترشح این هورمون آنابولیک را در مردان مختل کند. دانشمندان اذعان دارند اصلا مهم نیست که چند سال دارید ، اگر خواب مناسب و کافی نداشته باشید مطمئن باشید با کاهش ترشح این هورمون مواجه خواهید شد.

یکی دیگر از دلایلی که فرد باید از خواب مناسب برخوردار باشد این است که اگر بدن استراحت کافی در طول شب نداشته باشد نمی تواند وظیفه خود را به نحو احسن در طول روز انجام دهد. مطالعات پی در پی ثابت کرده است که کمبود خواب ارتباط تنگاتنگی با ثبات انسولین و افزایش چربی بدن خواهد داشت. از طرفی دیگر بیماری دیابت را در افرادی که مستعد این بیماری هستند رقم خواهد زد. پزشکان عقیده دارند هر فردی در طول شبانه روز به حداقل ۷ ساعت خواب شبانه کامل و با کیفیت برای رسیدن به انرژی کامل و روحیه خوب نیاز خواهد داشت. حال اگر فرد مورد نظر شغلش به نحوی باشد که فکرش در طول روز به واسطه مشغله کاری اش بیش از حد نرمال درگیر باشد مطمئناً این مدت زمان خواب شبانه باید افزایش یابد. اما باید توجه داشته باشید که خواب بیش از حد می تواند مرگ و میر را افزایش دهد.

درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 4 امتياز توسط 1 نفر مجموع امتياز : 4

برچسب ها : بدنسازی.پرورش اندام.فیتنس.بادی بیلدینگ.مکمل بدنسازی.کراتین.پروتین.کربوهیدرات.هورمون.آمپول.دیانابول.ایروبیک ,
بازديد : 113
[ چهارشنبه 25 بهمن 1391 ] [ 19:23 ] [ چارلز گلس ]

اخطار : سری مقالاتی که تحت عنوان« استروئیدها » در این سایت به نمایش گذاشته می شود ، تنها با هدف روشنگری و گسترش دامنه اطلاعات بازدیدکننده گان ، ورزشکاران و مربیان عزیز تهیه شده و به هیچ عنوان قصد ترویج یا تشویق مصرف این دسته مواد ( استروئیدها ) را نداریم. لازم به ذکر است که در صورت سوء استفاده از مطالب علمی این مقالات و مصرف خودسرانه افراد، هیچ مسولیتی متوجه اینجانب و دست اندرکاران سایت نخواهد بود . در ضمن یادآوری می کنم که اکثر مواد مورد اشاره در در دسته استروئیدها یا در زمره مواد ممنوعه بوده و یا تنها با تجویز پزشک قابل استفاده هستند .

این دارو عمر فعالی حدود ۴۸ ساعت دارد و در دسته دارویی استروئید های آنابولیک قوی / آندروژنیک ( تزریقی ) دسته بندی می شود . در صورت اصل بودن این دارو عوارضی مثل آکنه ، احتباس آب ، فشار خون بالا به ندرت دیده می شود ولی خاصیت سمی برای کبد در صورت تزریق دارو را دارد . شکل تزریقی استانوزولول در واقع یک نوع استروئید محلول در آب مشتق از DHT   می باشد . هر دو شکل خوراکی و تزریقی این دارو ۱۷ آلفا- الکیله هستند؛ البته این مسئله باعث می شود که

فرم تزریقی دارو برای کبد نسبتاً سمی بوده و فرم خوراکی نیز در دوز های بالا برای کبد مشکل ساز گردد. البته باید یادآوری کنم که وینسترول تزریقی فرقی با نوع خوراکی آن ندارد ! درست به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکاران ، وینسترول تزریقی را به شکل خوراکی هم می کنند . حتماً می پرسید چرا کسی باید چنین کاری بکند ؟ خوب همه استروئید های ۱۷ آلفا – الکیله ، وقتی به منظور غیر فعالسازی از کبد عبور می کنند ، باعث افزایش چشمگیری در نرخ تولید ۱- IGF می گردند . در حقیقت ، درست به همین دلیل است که مصرف روزانه ۳۰ میلی گرم دیانابول به شکل خوراکی ( یعنی کلاً ۲۱۰ میلی گرم در هفته ) معمولاً افزایش تستسترون انانتات به بار می آورد .

استانوزولول ، استروئیدی با خواص آنابولیک قوی  و اندروژنیک متوسط می باشد که افزایش چشمگیری را در سنتز پروتئین ایجاد نموده و احتباس نیتروژن را بهبود می بخشد . از آنجا که این دارو به استروژن تبدیل نمی شود . مواردی مثل ژینکوماستی ، احتباس آب و ذخیره چربی با الگوی زنانه ایجاد نمی کند . برای دستیابی به بهترین نتایج ضروریست تا در کنار استفاده از استانوزولول ، از یک رژیم غذایی پرپروتئین حاوی ۳/۳ الی ۴/۴ گرم پروتئین به ازای هر کیلو از وزن بدن در طول روز استفاده شود . و به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکارانی که استروئیدها را با رژیم های آبگوشت و کوکوسبزی مصرف می کنند ، فقط به عوارض جانبی آن دست می یابند !!!

 


ادامه مطلب
درباره : هورمون ها ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : وینسترول ,
بازديد : 210
[ شنبه 16 دي 1391 ] [ 20:50 ] [ چارلز گلس ]

باسلام

تعدادی هورمون پرپیونات ۱ میل ساخت کشور تایلند کارخانه داروسازی

march pharma

به فروش میرسد.امپول ها درجه 1 میباشند

قیمت هر امپول 5000هزار تومان میباشد

در نظرات پیغام بگذارید اگر مائل به خریدبودید

 

درباره : هورمون ها ,
امتياز : نتيجه : 5 امتياز توسط 6 نفر مجموع امتياز : 39

برچسب ها : هورمون پرپیونات ,
بازديد : 970
[ چهارشنبه 05 مهر 1391 ] [ 7:50 ] [ چارلز گلس ]

کسانی که در رشته پرورش اندام کار می کنند باید آشنایی کامل به غدد داخلی بدن و هورمون هایی که از آنها ترشح می شوند داشته باشند . چون هورمون ها نقش اساسی درهضم و جذب مواد غذایی ، عضله سازی ، تنظیم سوخت وساز بدن ، سوختن چربی  ، قد و وزن ایفا می کنند . شناخت هورمون ها یعنی شناخت تنظیمات داخلی بدن و این شناخت یعنی رشد بهتر در اینجا مرور مختصری داریم به هورمون های داخلی بدن ، و در مطالب بعدی هریک را کاملاً مورد بررسی قرار داده  و بطور کامل شرح خواهیم داد .  

انسولین

نحوه عملکرد : انسولین ذخیره سازی چربی را تشویق می کند، ولی همزمان کمک می کند به ایجاد شرایط آنابولیک در بدن برای رشد عضلانی .

آنچه باید بدانید: در طول زمان های استراحت ( زمانی از روز که غیر فعالید ) باید سطح انسولین را در پایین ترین حد ممکن حفظ کنید و پس از تمرین آنرا افزایش دهید.

چرا باید این کار را انجام دهید؟

سطوح پایین انسولین در زمان استراحت به شرطی که کالری شما محدود باشد، کمک میکند به سوختن چربی ها. در مقابل افزایش سطوح انسولین پس از تمرین از تجزیه عضلات جلوگیری کرده و از آنابولیسم و به عبارتی عضله سازی پشتیبانی می کند.

چطور این کار را انجام دهید؟

در اغلب ساعات روز کربوهیدرات های دریافتی را در سطح پایینی حفظ کنید. روی سبزیجات کم کربوهیدرات و منابع کم چربی پروتئین تمرکز کنید : از جمله سفیده تخم مرغ ، گوشت ماکیان ، بخش های کم چربی از گوشت گوساله ، و پودرهای پروتئین . قبل و پس از تمرین، مطمئن شوید در کنار پروتئین از کربوهیدرات ها هم استفاده می کنید. یک قانون خوب این است که وقتی در رژیم هستید قبل از تمرین ۰،۴۴ گرم و پس از تمرین ۰،۶۶ گرم کربوهیدرات به ازای هر کیلو از وزن بدن دریافت کنید . برای یک بدنساز ۹۰ کیلویی ، این به معنای مصرف حدود ۴۰ گرم کربوهیدرات قبل و ۶۰ گرم پس از تمرین خواهد بود. این شرایط آنابولیکی را در زمان هایی که بدن بهترین شرایط را برای عضله سازی در اختیار دارد – یعنی قبل و پس از تمرین برایتان فراهم می کند.

 

تستوسترون

نحوه عملکرد : تستوسترون سایز و قدرت عضلانی را در پی دارد . آنچه باید بدانید ؛ باید سطح طبیعی تستوسترون خود را تا حد ممکن افزایش دهید. قرار گرفتن تحت رژیم های چربی سوز در هر فرمی در کاهش تستوسترون موًثر است.

چرا باید این کار را انجام دهید ؟

سطوح پایین تر تستوسترون ، روی سوخت وساز اثر منفی دارد. یکی دیگر از دلایل این مسئله با هورمون رشد در ارتباط است. به طور معمول، وقتی سطوح تستوسترون کاهش می یابد، هورمون رشد که یک چربی سوز قدرتمند به شمار می آید هم رو به کاهش می گذارد.

چطور باید این کار را انجام دهید ؟

در طول رژیم دو راه برای تقویت تستوسترون وجود دارد. ابتداء افزایش دریافت چربی ها از طریق رژیم در دو روز از هفته ، با تاًکید بر بخش های کم چربی گوشت گوساله به عنوان منبع پروتئین ، همچنین زرده تخم مرغ و انواع آجیل . مصرف کربوهیدرات را هم تحت کنترل داشته باشید، هر چند یک رژیم بسیار کم چربی برای کات کردن بدن موًثر است، ولی کاهش بیش از اندازه چربی رژیم ، برای مدت طولانی ، می تواند به کاهش تستوسترون منجر شود و این یعنی کاهش سایز عضلانی وتضعیف چربی سوزی . با افزایش چربی دریافتی در روزهایی از هفته می توانید از کاهش تستوسترون ممانعت کنید.

دوم اینکه ، مقدار کربوهیدرات دریافتی خود را یک بار در هفته به طور قابل توجهی تقویت کنید ، به ۶،۶ گرم به ازای هر کیلو از وزن بدن. کربوهیذرات ها سطوح انسولین را تقویت می کنند، و سطوح بالاتر انسولین می تواند باعث کاهش گلوبولین های متصل به هورمون مردانه ( یابه اختصار SHBG  ) شود . SHBG به تستوسترون موجود در خون متصل می شود ودر بدن جابجا می شود. در واقع این مسئله تعیین کننده است که سرانجام چه مقدار تستوسترون به بافت های مختلف برسد. افزایش انسولین باعث جدا شدن SHBG از تستوسترون می شود. این تستوسترون آزاد به آن امکان می دهد که به بافت ها – از جمله عضلات – برسد و بتواند رشد عضلانی را تحریک کند بجای اینکه متصل به SHBG باقی بماند و غیر فعال باشد. تحریک رشد ، افزایش سوخت وساز را در پی دارد و در دستیابی به بدنی بدون چربی موًثر است.

 

هورمون رشد

نحوه عملکرد : هورمون رشد ( GH ) از چربی سوزی پشتیبانی می کند. ومهمتر اینکه ، از تجزیه عضلات ممانعت می کند.

آنچه باید انجام دهید : افزایش سطوح هورمون رشد.

 چرا باید این کار را انجام دهید ؟  

حفظ عضلات در زمان رژیم کلید حفظ سوخت وساز است. افزایش هورمون رشد می تواند چربی سوزی را هم تسریع کند.

چطور باید این کار را انجام دهید ؟

می توانید سطح هورمون رشد را از طریق مصرف مکمل های خاصی افزایش دهید. تمرین هم باعث افزایش هورمون رشد می شود، همچنین خواب عمیق ، و مصرف مکمل های مناسب بیش از هر یک از این دو زمان می تواند افزایش قدرتمندی در ترشح طبیعی این هورمون در طول هر یک از این زمان ها در پی داشته باشد. مصرف ۵-۶ گرم آرژنین قبل از تمرین نه تنها باعث افزایش GH می شود، بلکه همزمان باعث افزایش جریان خون به سمت عضلات هم خواهد شد. مصرف ۱۵ تا ۳ گرم گابا هم قبل از تمرین می تواند تاًثیر قدرتمندی بر افزایش هورمون رشد داشته باشد. گابا نوعی ناقل عصبی به شمار می آید . می توانید همین عمل را با مصرف ۵-۶ گرم آرژنین و ۵، ۱-۳ گرم گابا حدود یک ساعت قبل از خواب هم تکرار کنید.

 

کورتیزول

نحوه عملکرد : کورتیزول مثل یک شمشیر دو لبه است . هر چند در تجزیه و سوختن چربی ها موًثر است ولی وقتی مقدار آن بیش از اندازه افزایش یابد، عضلات را هم در مورد یورش قرار می دهد، که نتیجه اش تجزیه عضلات و کاهش سوخت وساز است.

چراباید این کار را انجام دهید ؟

مقدار بیش از اندازه کورتیزول برای زمانی طولانی می تواند باعث سوختن عضلات بجای چربی ها شود. ممانعت از افزایش زیاد آن در دراز مدت به حفظ عضلات کمک خواهد کرد. فراموش نکنید که عضله بیشتر باعث افزایش سوخت وساز و در نتیجه چربی سوزی می شود.

چطور باید این کار را انجام دهید ؟

افزایش قابل توجه انسولین پس از تمرین کمک می کند به تعدیل سطوح کورتیزول ، یکی از دو روز رژیم هر هفته را انتخاب کنید که کربوهیدرات در سطح پایین تری است و مطمئن شوید که کربوهیدرات پس از تمرین خود را از انواع تند هضم انتخاب کنید ، از جمله سیب زمینی تنوری یا برنج سفید. همینطور غلات برشته ، نان های تهیه شده از آرد سفید و مکمل های دکستروز و مالتودکسترین بیش از دیگر انواع کربوهیدرات باعث افزایش سطح انسولین می شوند. همین باعث سرکوب کورتیزول می شود، از عضلات شما محافظت می کند و مانع افزایش قابل توجه در سوخت و سازتان می شود. می توانید از مکمل هایی هم در جهت کاهش کورتیزول استفاده کنید، از جمله مصرف ۸۰۰ میلی گرم فسفاتیدیل سرین می تواند از افزایش قابل توجه کورتیزول ممانعت کند.

 

استروژن

نحوه عملکرد : استروژن هورمون زنانه است،که با این حال در مقادیر بسیار کمتر در بدن مردان هم وجود دارد. افزایش سطوح استروژن چربی سوزی را سخت تر می کند.

آنچه باید انجام دهید : حفظ سطوح تستوسترون در سطح بالا و کاهش استروژن به پایین ترین حد.

چرا باید این کار را انجام دهید ؟

نسبت تستوسترون به استروژن در بدن روی ظاهر شما تاٌثیر قابل توجهی دارد. کاهش استروژن ، افزایش تستوسترون یا ترکیبی از این دو می تواند به بدنی سخت تر ، چربی کمتر و احتباس آب کمتر منجر شود.

چطور باید این کار را انجام دهید ؟

سبزیجات ترد، به خصوص انواع کلم ( از جمله : گل کلم ، کلم بروکلی ، کلم سبز )، حاوی ترکیباتی است با نام ایندولز . دانشمندان براین تصورند که ایندولز مقدار کلی اثر استروژن در بدن را کاهش می دهد با کاهش تولید استروژن یا توسط تداخل در جذب این هورمون توسط بافت ها. در حالی که کربوهیدرات خود را در سطح پایین حفظ می کنید، در رژیم تان به مقدار قابل توجهی از این نوع سبزیجات بهره بگیرید. همچنین می توانید از مکمل هایی که به این منظور وجود دارند هم استفاده کنید.

 

هورمون تیروئید

نحوه عملکرد : هورمون تیروئید از سوختن کالری و تولید پروتئین پشتیبانی می کند.

آنچه باید انجام دهید : از کاهش شدید هورمون تیروئید خودداری کنید. همه رژیم های کم کالری کاهش سطح هورمون های تیروئید را در پی دارند.

چرا باید این کار را انجام دهید ؟

وقتی سطوح تیروئید سقوط می کند، همزمان سوختن کالری و تولید پروتئین در بدن هم کاهش می یابد، یعنی سرعت برداشت آمینواسیدها از پروتئین غذاها و ذخیره شدن در بافت عضلات کاهش می یابد.

چطور باید این کار را انجام دهید ؟

هر ۱۰ تا ۱۲ روز یک بار رژیم خود را زیر پا بگذارید ! تحمل رژیم های طولانی می تواند به کاهش سطوح تیروئید منجر شود. هر ده روز یک بار ، مصرف ۶،۶ گرم کربوهیدرات در روز به ازای هر کیلو از وزن بدن می تواند بدن را فریب دهد که محدودیت کالری به پایان رسیده ، و در نتیجه از افت زیاد سطوح تیروئید صرف نظر کند.

جمع بندی :  وقتی بدانید چطور هورمون های خود را کنترل کنید، رژیم شما موًثرتر خواهد بود. باید عوامل موًثر بر کنترل هورمون ها را به ذهن بسپارید تا به نتایج بهتری دست یابید. فراموش نکنید که رژیم های سخت و طولانی مدت ( شامل کالری کم ، کربوهیدرات کم و چربی کم ) سرانجام شرایط هشدار را بر بدن حاکم می کند که بجای سوزندان چربی ها باید به فکر حفظ و بقاء خود باشد و این به معنی کاهش سوخت و ساز و مقاومت در برابر چربی سوزی است. هر از چندی ، با توجه به آنچه ذکر شد، وقفه ای در رژیم خود اعمال کنید. بهره گیری از استراتژی هایی که در اینجا شرح دادیم برای کاهش ذخایر چربی و همزمان حفظ حجم عضلات به شما کمک خواهد کرد.

 

درباره : هورمون ها ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : گشت و گذاری در هورمون های بدن ,
بازديد : 274
[ دوشنبه 19 تير 1391 ] [ 7:40 ] [ چارلز گلس ]
درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 5 امتياز توسط 5 نفر مجموع امتياز : 27

برچسب ها : تست انانتات ,
بازديد : 378
[ چهارشنبه 10 خرداد 1391 ] [ 21:42 ] [ چارلز گلس ]
پیدایش سینتول از یک استروئید ایتالیایی که Esiclene نامیده می-شد آغاز گشت کسانی که Esiclene نا آشنا هستند باید بدانند که این دارو برای افزایش حجم عضلات خصوصا عضلات کوچک مانند بازو ، سرشانه ، ساق به کار می-رود .
برخی افراد که قصد شرکت د رمسابقه را دارند ولی در بعضی از عضلات خود دچار ضعف هستند از این دارو استفاده می کنند که اثری فوری در افزایش حجم عضله دارد البته دانست که این افزایش حجم ثابت و با دوام نیست !
در اوایل دهه 90 شخص آلمانی به نام کریس کلارک به این فکر افتاد که به ماده ای دسترسی پیدا کند که بتواند یک افزایش حجم ثابت و با دوام را حاصل کند او برای نخستین بار به فرمولی دست یافت که نامش را سینتول گذاشت و بعد-ها آن را به ثبت رساند بعدها کلارک نام محصولش را به pump upose تغییر داد همان نام اولیه روی دارو ماندگار شد .
امروزه در فرهنگ بدنسازی جهان سینتول اهمیتی همچون همان استروئیدهایی مانند دیانابول و دکا دارد بسیاری از بدنسازانی که در قسمت-های بازو سرشانه و ساق ضعیف بودند و حتی با استفاده از استروئیدهای مختلف و رژیم-ها و تمرین های بسیار سخت نتوانسته بودند ضعف خود را برطرف سازند از داروی جدید این آلمانی بسیار خوب استقبال کردند .
ترکیب و طریق مصرف
سینتول ترکیبی است شامل 85 درصد medium – chain triglyceride ( یک اسید چرب با نام اختصاری MCT OIL ) و 7.5 درصد LIDOCAINE ( برای کاهش درد ) و 7.5 درصد ALCCHOL BENZYL ( یک ضد میکروب عمومی )
با تزریق این ماده در داخل عضله آرام آرام یک توده محلول روغنی در میان فیبرهای ماهیچه تشکیل می-شود با تکرار تزریق-ها این توده روغنی بزرگتر می-شود که سایز عضله را همانند یک بالن پر از هوا افزایش خواهد داد .
30 درصد ا زآنچه تزریق می--شود توسط بدن متابولیزه خواهد شد و 70 درصد باقی مانده آن به صورت یک انبار در عضله باقی خواهد ماند و در حدود 3 تا 5 سال به آرامی توسط بدن شکسته می-شود .
عوارض سینتول
اگرچه کریس کلارک ادعا کرده بود که این دارو کاملا بدون عوارض است اما باید دانست که تزریق هر اسید چربی می تواند مشکلاتی را در بدن ایجاد کند .
مثلا بعضی از تزریقات متراکم ممکن است باعث عفونت یا ورم چرکی شود در ضمن اگر تزریق در چربی باشد کاملا بیهوده خواهد بود و اگر تزریق در سرخرگ باشد باعث مشکلات جدی تری خواهد شد مثلا یک گلوله کوچک روغن ممکن است به ریه حمل شود که باعث آمبولی می-شود اما با وجود این ریسک-های شناخته شده بسیاری از کسانی که از این محصول استفاده کرده اند احساس می-کنند که جایزه-ای بعید و بسیار دوست داشتنی به آن-ها داده شده است . درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 3 نفر مجموع امتياز : 3

برچسب ها : سینتول ,
بازديد : 273
[ چهارشنبه 10 خرداد 1391 ] [ 21:40 ] [ چارلز گلس ]
متابولیزم کربوهیدراتها ، لیپیدها و پروتئینها تحت کنترل و تنظیم خیلی دقیق بوده که این اعمال بوسیله هورمونهای مترشحه از لوزوالمعده صورت می‌گیرند. لوزوالمعده از دو نوع غده مترشحه کاملا متمایز تشکیل یافته است. یکی غده‌ای برون‌ ریز با ساختمان خوشه‌ای که ترشحات خود را برای کمک به هضم مواد غذایی در دوازدهه می‌ریزد و دیگری غده‌ای درون ریز که از جزایر موسوم به جزایر لانگرهانس تشکیل یافته است. جزایر لانگرهانس که در تمام بافت لوزوالمعده پراکنده هستند، مجموعه‌هایی تخم مرغی شکل متشکل از چهار نوع سلول مترشحه (A ، B ، D و F) با وظایف متفاوت هستند.


ادامه مطلب
درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : انسولین ,
بازديد : 144
[ چهارشنبه 10 خرداد 1391 ] [ 21:39 ] [ چارلز گلس ]
اول اين را بگويم كه تستوليك همان تستسترون پريپيونات هستش و يكي از بهترين تستسترون ها .
تستستروني كه باعث احتباث آب در بدن نميشه و بيشتر عضله خشك به شما هديه ميده .
روي تستوليك نوشته شده 100mg per ampule يعني در هر 100 ميلي ليتر 100 ميليگرم تستسترون پريپيونات داره .
و جاي درگر اين آمپول نوشته شده 2ml
يعني اين آمپول در سرنگ 2 سي سي حجم دارد .
حال براي شما عكس اين استروئيد بي نظير را ميگذارم .

تستوليك : اين محصول معروف ترين مارك و با كيفيت ترين تستسترون پريپيونات توليد شده مي باشد .
اثر اين دارو بعد از 24 تا 36 ساعت شروع ميشود .
و بايد حداقل هر 3 روز يك بار تزريق شود و گرنه دوره بي نتيجه خواهد بود . بهتر است تستوليك را در دوره هاي 6 هفته اي تا 8 هفته اي استفاده كنيد .
بسياري از بدنسازان هر روز 50 تا 100 ميليگرم يا يك روز در ميان به طور حدقل استفاده ميكنند كه بهترين روش استفاده از اين استروئيد هست .
البته 100 ميليگرم روزانه يعني اين كه هر روز يك تستوليك .
چون هر تستوليك 100 ميليگرم دارد .
محل تزريق را بهتر است تغيير دهيد چون اين استروئيد كمي دردناك هست و چون جذب آن مقداري طول ميكشد نميشود هر بار يكجا تزريق كرد مگر اين كه دردش را بتوانيد تحمل كنيد .
مصرف تستوليك در هر دو يا 3 روز يك بار هيچ آب و يا چربي در بدن تشكيل نميدهد .
البته كساني هم هستند كه براي دفع آب باز هم روزانه 50 تا 100 ميليگرم پريويرون استفاده ميكنند.
البته پريويرون براي اين دارو الزامي نيست . مگر در دوز هاي بالا . البته به منظور كمتر شدن آب گفتم .
بعد از اين دوره بهتر است نولوادكس و كلوميد و hcg استفاده شود .
بعد از اتمام دوره هر شش روز يك hcg 3000 بزنيد و به مدت 4 هفته ادامه دهيد تا هورمون هاي جنسي شما برگردد .
همچنين شما روزي 40 تا 50 ميليگرم نولوادكس به مدت 2 هفته و سپس آنرا به مدت 2 هفته ديگر روزانه 20 تا 25 ميليگرم نولوادكس ادامه دهيد يا اينكه از كلوميد استفاده كنيد به اين شكل كه 150 ميليگرم به مدت 2 هفته و 100 ميليگرم براي 2 هفته ديگر ادامه دهيد .

تمام اين موارد كه گفته شد براي برگرداندن هورمون هاي جنسي شما كه بعد از دوره به پايين ترين حد رسيده گفته شده است .

درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : تست پرییونات ,
بازديد : 245
[ چهارشنبه 10 خرداد 1391 ] [ 21:38 ] [ چارلز گلس ]
درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 3 نفر مجموع امتياز : 29

برچسب ها : هورمون سوستانون 250 ,
بازديد : 985
[ چهارشنبه 10 خرداد 1391 ] [ 21:37 ] [ چارلز گلس ]

 

درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 5 امتياز توسط 5 نفر مجموع امتياز : 10

برچسب ها : هورمون اصل ,
بازديد : 1036
[ چهارشنبه 10 خرداد 1391 ] [ 21:32 ] [ چارلز گلس ]
اولین دوره که مورد بررسی قرار خواهیم داد برپایه کم ضررترین و در عین حال پرمصرف ترین و ثمربخش ترین استروئید دنیا که البته یافتن نمونه‌های اصلی آن مشکل است و در عوض نمونه‌های قلابی و فاقد کیفیت آن بوفور موجود است تقدیم حضورتان می‌شود.استروئید مذکور دکادورابولین است که با وجود مرغوب نبودن نمونه‌های کنونی،ولی باز هم بوفور دیده می‌شود که ورزشکاران آنرا مصرف می‌کنند و خیلی هم از اثرات آن لذت می‌برند.نمونه‌های اصلی دکادورابولین ساخت کمپانی اورگانون است.امروزه نمونه‌های دکادورابولین ساخت اورگانون پاکستان بوفور موجود است و نمونه‌های اورگانون اسپانیا هم با کمی‌ دقت قابل دسترسی است.نمونه پاکستانی با قیمت 6 دلار و نمونه اسپانیایی با قیمت حدود 10 دلار قابل دسترس است.البته این قیمت‌ها در سایتهای اینترنتی که خود از این طریق کسب روزی می‌کنند دیده می‌شود و در بازارهای دارو مثل ناصرخسرو این دارو با قیمت حدود یکی دو دلار کمتر از قیمت مذکور قابل دسترس است.بد نیست قبل از پرداختن به خود دوره،کمی هم در مورد خود دکا و مشخصات آن بحث و بررسی کنیم.البته در مورد دکادورابولین قبلا مطلب جامعی را تقدیمتان کردیم ولی بد نیست محض یادآوری دوباره گذری به مطالب قبلی داشته باشیم.
این دارو ازپرمصرفترین دارو ها است و عوارض جانبی بسیار پایین این دارو باعث شده است تا این دارو برای
کسانی که برای اولین بار قصد استفاده از داروهای استروئیدی را می کنند، مناسب تشخیص داده شده و توصیه شود.
این دارو تقریبا یکی از اجزای اصلی این دوره های استروئیدی میباشد است.ماده موثر آن همان چیزی است که ما در ایران آن را به نام «ناندرولون دکانوات»می شناسیم.این دارو خواص آنابولیکی قدرتمندی داشته و خواص
آندروژنیکی آن نیز در حد متوسطی است.
این دارو برای کبد مسمومیت زیادی را به همراه ندارد اما با این وجود دزهای بالای آن برای این عضو حساس از بدن
سمی تشخیص داده شده است.«ناندرولون»به ندرت به هورمونهای جنسی زنانه تبدیل می شود.مصرف این دارو
با تسریع فرایند ریکاوری همراه بوده و بالانس نیتروژن را نیز به نفع ورزشکاران تغییر داده و سنتز پروتئین در
عضلات را نیز شدت می دهد.
این دارو را می توان از پر مصرف ترین و محبوب ترین استروئیدهایی دانست که در دنیای پرورش اندام امروز مورد استفاده قرار می گیرد.این دارو استروئیدی قابل تزریق و روغنی است که غالبا به صورت آمپولهای 100 میلی گرم در سی سی تهیه و به بازار عرضه می شود.مصرف این دارو با افت محسوس میزان ترشح طبیعی هورمون تستوسترون همراه خواهد بود که با مصرف داروهای افزاینده ترشح طبیعی هورمون تستوسترون همانند HCG و یا کلوماید می توان این عارضه را به خوبی مهار کرد.
این دارو به دلیل اینکه اصولا دارویی پر مصرف و پر فروش است، بیشتر از دیگر داروها مورد توجه قلابی سازان و جاعلین قرار گرفته است.امروزه نمونه های قلابی و بی مصرف و حتی مضر و خطرناک این دارو بازارهای سیاه دنیا را اشباع کرده است.قیمت این دارو نیز در قیاس با دیگر داروهای تزریقی مناسب و مقرون به صرفه است.طول دوره مصرف این دارو بین 2 الی 4 ماه متغییر است.با مصرف این دارو زمان انعقاد خون افزایش یافته و احتمال خون دماغ شدن فرد نیز وجود خواهد داشت.
این دارو به دلیل خواص آندروژنیکی بسیار کمی که دارد، مورد توجه ورزشکاران زن نیز قرار گرفته و در بین آنها نیز محبوبیت یافته است.اگر چه این دارو نیز همانند دیگر داروهای استروئیدی عوارضی را به دنبال دارد، اما میزان شیوع و بروز این عوارض در قیاس با دیگر داروها و استروئیدها کمتر شایع بوده است.این دارو بر خلاف تستوسترون که موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود، تاثیر منفی بر این سیستم ندارد.«ناندرولون»که ماده اصلی این دارو است تاثیر منفی و نامطلوبی بر بافتهای پیوندی و بر مفاصل ندارد.اما با این اوصاف این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که مصرف این دارو حتی تا 18 ماه پس از قطع مصرف نیز در تستهای دوپینگ قابل ردگیری است.
این دارو عموما به صورت ویالهای 2 میلی لیتری که هر میلی لیتر آن حاوی 100 میلی گرم داروی اصلی است، تولید شده و به بازارعرضه می شود.

نکته:این دوره هشت هفته مخصوص مبتدیان است و ذکر نماد 1cc به معنای مصرف یک آمپول 100 میلی‌گرم در 2 میلی لیتری است.

هفته

روز

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
۱ 1 1cc
۲ 1cc 1cc
۳ 1cc
۴ 1cc 1cc
۵ 1cc 1cc
۶ 1cc 1cc
۷ 1cc
۸ 1cc

درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : استروئید ,
بازديد : 360
[ شنبه 06 خرداد 1391 ] [ 22:2 ] [ چارلز گلس ]
مصرف این دارو با افزایش مطلوب حجم و قدرت بدنی همراه است اما این نکته را نیز همواره به خاطر داشته باشید که مصرف آن با عوارض جانبی شدید و ناگواری بسیار زیادی نیز همراه خواهد بود. این دارو به سرعت به هورمونهای جنسی زنانه تبدیل می شود. بنابراین بروز عوارضی نظیر نوک سینه و احتباس آب و املاح در بدن و حتی تجمع چربی در باسن و پاها نیز با مصرف این دارو دور از انتظار نخواهد بود. مصرف این دارو بدون همراهی آن با یک آنتی استروژن قوی، عملا خودکشی محض است. دزهای سنگین این دارو منجر به برزو نارسایی کلیوی و فشار خون بالا در آدمی می شود. نمونه های آمریکایی این دارو که مطمئن تر نیز هستند امروزه در بازارهای جهانی کمیاب شده و در عوض نمونه های ساخت دیگر کشورها که از اعتبار چندانی نیز برخوردار نیستند، بازار دارویی جهان را اشباع کرده است. محلول بودن این دارو در آب کار قلابی سازان را راحت تر کرده است. بنابراین در خرید و مصرف این دارو نهایت دقت را به خرج داده و از اصل بودن دارویی که می خرید، امطمئن شوید و هیکل و دور بازوی فروشنده را دلیل اصل بودن داروهای مغازه اش ندانید. محلول بودن این دارو در آب همچنین امکان و احتمال رشد و تکثیر باکتریهای بیماری زا و خطرناک در داخل آمپولهای این دارو را به شدت افزایش داده است. به این مهم توجه داشته باشید که با مصرف نمونه های نه چندان معتبری که امروزه در بازارهای ایران نیز به فراوانی موجود بوده و از طرف فروشندگانی که به مدد خر تو خر بازار مربی گری ایران خود را خدایان علم پرورش اندام میدانند بوفور تجویز می شود و صد البته قلابی بودن 100 درصد این داروها نیز کاملا واضح است بسیار خطرناک است.
 این دارو عموما به صورت آمپولهای 25 میلی گرم در میلی لیتر تهیه و عرضه می شود. دز متوسط و نرمال مصرف این دارو در حدود W الی X میلی گرم در هفته توصیه شده است اما با این وجود، ورزشکاران گاه از دزهای Y الی Z میلی گرم در روز نیز استفاده می کنند.
مصرف و تجویز این دارو در بین ورزشکاران و مربیان و دارو فروشان ایرانی امروزه بسیار زیاد شده و به مرز نگران کننده ای رسیده است.جالب است که همین مربی نماها و قلابی فروشان که به مدد 100،200هزار تومان کارت مربیگری گرفته اند و عالمان جدید علم دارویی بدنسازی نیز حتما هستند(!!!)این دارو بوفور در دوره های حجم استفاده میشود و کاملا مشخص است که این داروی محلول در آب در افزایش سایز عضله تاثیرچندانی ندارد. درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : تستوسترون سوسپانسیون ,
بازديد : 236
[ چهارشنبه 27 ارديبهشت 1391 ] [ 16:4 ] [ چارلز گلس ]
داروی نامناسب از مهمترین مواردی است که متاسفانه در ایران چندان به آن اهمیت داده نمی‌شود.متاسفانه در ایران برخلاف دیگر کشورهای پیشرفته عموما دکتر متخصص این قضیه و یا مربی درست و حسابی صاحب نظر وجود ندارد و در اکثر موارد دوره های تجویز شده یا توسط هم باشگاهی ها و بچه محل ها صورت می‌گیرد یا توسط داروفروشان ناصر خسرو!در اکثر دوره های حجم این به اصلاح همه چی دانان هم دیانابول و اکسی متولون حتما وجود دارد و همه شان هم از دم قلابی.این دو دارو به خاطر نام و آوازه ای که قبلا برای خودشان دست و پا کرده اند طرفداران شدیدی دارند ولی وقتی می‌توان یقین داشت که این اکسی ها و دیانابول ها همه از دم تاریخ گذشته اند و یا نهایتا ساخت کشورهای جهان چهارم و پنجم و آخر مثل تایلند هستند دیگه اصلا نباید روش فکر کرد چه برسه به تجویز و مصرف.تجویز دارو برای هر ورزشکاری باید با توجه به ژنتیک و تیپ بدنی او صورت گیرد و تجویز هر دم بیل و از روی سودجویی فقط تو ایران و چهار تا کشور مثل اون وجود داره!!ژنتیک و وراثت انسانها را به دسته بندی های گوناگونی تقسیم بندی کرده که به بعضی ها متابولیسم و درصد چربی بسیار پایین را هدیه کرده و به برخی دیگر متابولیسم کند و درصد چربی بالا.این انسان است که باید با توجه به عقل و هوشی که خدا به او هدیه کرده در راه مقابله با این تفاوتها کمی کله اش را به کار اندازد.مصرف دارو هم به همین نحو است و کسی که می‌بیند به طور ژنتیکی دارای سینه هایی افتاده و بدنی با توده چربی بالا است اصلا نباید سراغ داروهای با خواص آندروژنیکی بالا برود و بلعکس اصلا لزومی ندارد که ورزشکاری که با مصرف روزی 1000 تا دیانابول هم یک ذره نوک سینه نمی‌اورد سراغ داروهایی با خواص آندروژنیکی پایین برود و اینگونه تیپ های بدنی بهتر است از داروهای مناسب تر (البته نه قویتر) که در کنار آنها آنتی استروژنها وجود دارد بهره ببرند.مهمترین دلایل شکست حجم و وزن پس از دوره هم به خاطر مصرف نکردن و یا نادرست مصرف کردن آنتی استروژنها و محرکهای تستوسترون بعد از دوره است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : هورمون ها ,
بازديد : 276
[ پنجشنبه 21 ارديبهشت 1391 ] [ 13:22 ] [ چارلز گلس ]

قرص ديانابول


ادامه مطلب
درباره : هورمون ها ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : قرص دیانابول ,
بازديد : 1161
[ پنجشنبه 21 ارديبهشت 1391 ] [ 13:16 ] [ چارلز گلس ]
اين دارو استروئيد و يا دارويي آنابوليک نيست. اين دارو ترشح طبيعي تستوسترون در بدن مردان را تشديد مي کند. از اين دارو براي باز گرداندن ميزان ترشح طبيعي تستوسترون به حالت نرمال به همراه دوره هاي مصرف استروئيدها و يا در دوره هاي پاکسازي استفاده مي شود. استفاده از اين دارو در دوره هاي پاکسازي پس از دوره، نه تنها موجب بازگشت ترشح طبيعي تستوسترون به حالت طبيعي مي شود بلکه در حفظ حجم حاصل شده در طول دوره نيز فرد را ياري مي کند. استفاده از اين دارو به همراه «کلومايد» و «کلن بوترول» در دوره هاي پاکسازي توصيه شده است. هر بسته از اين دارو به صورت دو پوکه و آمپول ارايه مي شود که يکي از اين دو پوکه، حاوي ماده اصلي بوده و به صورت پودري سفيد رنگ ديده مي شود و ديگري نيز که به صورت مايع مي باشد، حلال آن است. قبل از تزريق، اين دو ماده را در هم ادغام کرده و محلول حاصل را تزريق مي کنند.
«HCG»
مخفف «Human chorionic gonadotropin» مي باشد. اين دارو که از ادرار زنان باردار تهيه و استحصال مي گردد، در داروخانه هاي بسياري از کشورها براي فروش عرضه مي شود. اين دارو با نام هاي تجارتي مختلف تهيه و عرضه مي شود که از معروفترين و پر مصرف ترين آنها مي توان به «Pregnyl» ساخت کمپاني «Organon» و «Profasi» ساخت کمپاني «Serono» اشاره کرد. «FDA» با مصرف اين دارو در درمان اختلالات جنسي نوجوانان و در کم کاري غدد ترشح کننده تستوسترون و در درمان ناتواني ها و اختلالات جنسي زنان (عدم وجود تخمک گذاري) موافقت کرده است
.
قطع مصرف داروهاي استروئيدي معمولا با افت شديد حجم و قدرت بدني همراه است. استفاده صحيح و علمي از اين دارو براي به حداقل رساندن افت حجم و قدرت بدني پس از قطع مصرف دارو توصيه شده است
.
اين دارو به صورت ويالهاي 500، 1500 ، 2500 و 5000 واحدي تهيه و به بازار عرضه مي شود. دز مصرف متوسط اين دارو نيز بين 2000 الي 10000 واحد در هفته توصيه شده است.
درباره : هورمون ها , افزایش هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : HCG ,
بازديد : 91
[ پنجشنبه 21 ارديبهشت 1391 ] [ 12:57 ] [ چارلز گلس ]
اين دارو را مي توان نوعي تستوسترون طولاني اثر ناميد که اثرات مطلوبي بر افزايش حجم و قدرت عضلاني دارد. از اين دارو براي درمان بيماري و يا عارضه کاهش ترشح طبيعي تستوسترون نيز استفاده مي شود.
مي توان گفت که معتبر ترين نوع اين دارو ، نمونه ساخت کمپاني آمريکايي «Pharmacia/Upjohn » است. ناگفته نماند که نمونه هاي مکزيکي و استراليايي اين دارو نيز در بازار موجود مي باشند که صد البته به اندازه نمونه هاي آمريکايي معتبر نيستند.
درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : تستوسترون دپو (محلول قابل تزريق روغني) ,
بازديد : 288
[ سه شنبه 19 ارديبهشت 1391 ] [ 9:35 ] [ چارلز گلس ]
از اين دارو براي افزايش حجم و قدرت عضلاني و همچنين براي تحريک ترشح طبيعي تستوسترون در کساني که با کاهش طبيعس ترشح اين هورمون در بدن خود مواجه اند استفاده مي شود.اين دارو که عموما در بسته بندي هاي 200 mg/ml و به صورت آمپولهاي تزريقي عرضه مي شود، به ندرت منجر به افزايش احتباس آب و املاح در بدن شده و از اين جهت نيز استروييدي قابل اطمينان به شمار مي رود.نمونه هاي توليدي کمپاني آمريکايي «Pharmacia/ Upjohn » اين دارو را مي توان مطمئن تر از بقيه دانست. درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 5 امتياز توسط 5 نفر مجموع امتياز : 10

برچسب ها : -تستوسترون انانتات (محلول قابل تزريق روغني) ,
بازديد : 270
[ سه شنبه 19 ارديبهشت 1391 ] [ 9:35 ] [ چارلز گلس ]
 – دکادورابولين (محلول قابل تزريق روغني)
شايد دکادورابولين ساخت آمريکا را بتوان محبوب ترين و موثرترين دکادورابولين موجود در جهان ناميد.اين محلول قابل تزريق روغني که به صورت ويال هاي100-mg/ml يا 200-mg/mlنيز عرضه مي شود در بدن به ندرت تبديل به هورمونهاي زنانه مي شود.اين دارو اثرات مثبت در خور توجهي بر افزايش قدرت و حجم عضلاني داشته و در کاهش درد مفاصل در ورزشکاران مصدوم و آسيب ديده نيز بسيار موثر است.
نمونه هاي مکزيکي و نمونه هاي ساخت کمپاني «ND» نيز از کارايي نسبتا بالايي بر خوردار هستند.اين دارو در ايران تحت عنوان ژنريک «ناندرولون» توليد و عرضه مي شود.گفته مي شود که نمونه هاي آمريکايي براي کساني که قصد استفاده طولاني مدت از اين دارو را دارند مناسب تر است.
درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : آشنایی با معروفترین استروئیدها ,
بازديد : 107
[ سه شنبه 19 ارديبهشت 1391 ] [ 9:34 ] [ چارلز گلس ]

متاسفانه تاکنون هیچگونه مطالعه ای نه تنها در مورد مصرف استروئید های آنابولیک بلکه در مورد سایر داروهای غیر مجاز نیز در ورزشکاران کشور ما ایران انجام نشده است که احتمالا" این مسئله از چند علت ناشی می شود.اول اینکه چنین مطالعه ای هزینه گزافی رو مطالبه می کند و متاسفانه مسئولین و مقامات ورزشی کشور چنین هزینه ای را صرف اینگونه مطالعات که نتیجه آن کاربرد عملی ندارد نمی کنند.دوم اینکه فرد محقق و پزوهشگری که در این زمینه دارای معلومات کافی بوده و آگاه به مسائل زمان باشد و بخواهد چنین مطالعه ای را هدایت و رهبری کند وجود ندارد و یا اگر وجود دارد با کم لطفی مسئولین مواجه می گردد.آخر اینکه ورزشکاران از شرکت در اینگونه مطالعات امتناع می ورزند و اصلا" تحت هیچ شرایطی حاضر به شرکت در اینگونه بررسیها نمی شوند:زیرا بر خلاف کشورهای غربی که ورزشکاران براحتی به مصرف داروی غیر مجاز اعتراف می کند در کشور ما به خاطر فرهنگ جامعه و جو حاکم بر ورزش اینگونه نیست و وقتی با ورزشکاران صحبت می کنی قیافه معصومانه به خود می گیرد!بیش از هشت سال مطالعه و بررسی و کار با ورزشکاران رشته های مختلف نشانگر این حقیقت است که مصرف داروهای غیر مجاز بیش از آنچه که در میان ورزشکاران حرفه ای دیده می شود دذ افراد آماتور و تازه کار رایج است.

مشاهده پسر نوجوان 14 یا 15 ساله ای با یک تکه کاغذ در دست که روی آن اسم یکی از استروئید های آنابولیک نوشته شده است و در بدر دنبال آن دارو می گردد حاکی از عمق فاجعه است.اگر چه گاها" خود پزشکان در این زمینه مقصرند ولی از آنها می پرسی چه کسی این دارو را برایت تجویز کرده است در جواب می گویند که مربی باشگاه.

شخص اینجانب وقتی که از یک پسر 16 ساله پرسیدم که چرا این داروی مهلک را مصرف می کنی مگر از خطرات آن آگاه نیستی؟در جواب گفت که همی می خورند من هم می خورم اگر عارضه ای هم داشته باشد برام مهم نیست.

براستی چه کسی مسئول این مسائل است؟پزشکان،مربیان،دارو سازان،مسئولین ورزشی،خود ورزشکار،بالاخره چه کسی؟

پر مصرف ترین دارو های غیر مجاز در میان ورزشکاران ایران استروئیدهای آنابولیک هستند و از میان استروئیدها نیز بیشتر اکسی متولون ، وینسترول،تسسترون،دیانابول،ناندرلون و متاندیون می باشد و تخمین زده می شود میزان مصرف بین 50 تا 70 درصد بیشتر در رشته های پرورش اندام،وزنه برداری و،ورزشهای قدرتی می باشد.ولی همانگونه که قبلا" گفته شد هیچگونه مطالعه ای دراین زمینه بنا به دلایلی که شمرده شده انجام نگرفته است و اگر هم چنین مطالعه ای انجام گرفته است که احتمالش بسیار ضعیف است نتیجه را اعلام نکرده اند.

در اینجا به تمام ورزشکاران بخصوص نوجوانان هشدار داده و توجه آنها رو به عواقب مصرف اینگونه داروها که در آینده گفته خواهد شد معطوف می کنیم.

میزان تولید تسسترون در جنس مذکر حدود 7 میلی گرم در روز است و اگر ورزشکاری روزانه 100 میلی گرم استروئید مصرف کند بدن وی در معرض 10 تا 15 برابر بیش از حد طبیعی تسسترون قرار می گیرد،و میزان تولید زنان روزانه حدود 0/3 میلی گرم است و اگر ورزشکار روزانه حدود 100 میلی گرم استروئید مصرف کند بدنش در معرض بیش از 300 برابر تسسترون طبیعی خواهد گرفت و این استروئید ها در دراز مدت چه عوارضی که ایجاد نمی کند.

درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : وسعت مصرف استروئید های آنابولیک در ایران ,
بازديد : 192
[ سه شنبه 19 ارديبهشت 1391 ] [ 9:31 ] [ چارلز گلس ]
در ایران بیش از 90% دارو ها تقلبی می باشد بیشتر دارو ها در ایران آزمایشگاها توسط دکتر هایی که به آنها باج داده می شود درست می شود درست شده و به بازار فروش می رسد درسته که بیشتر دارو ها از خارج به دست میرسد ولی عین همین دارو ها رو در آزمایشگاها درست می کنن.دارو هم دیگه شوخی نداره مستقیم وارد خون می شه و امکان داره در حین تقلبی بودن طرفو فلج کنه.سعی کنید زیر نظر دکتر و مربیتان باشید تا بلایی سرتون نیاد.البته داروی تزریقی از حر لحاظ بهتر هستن قرص ها و مکمل ها کبد و کلیه ها رو اذیت می کنه و امکان داره که مقداری از آن جذب نشه ولی تزریقی مستقیم وارد خون می شه بدون اینکه به کلیه و کبد آسیب برسونه.

درباره : هورمون ها , پزشکی ورزشی ,
امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

برچسب ها : هورمون در بدنسازی ,
بازديد : 101
[ سه شنبه 19 ارديبهشت 1391 ] [ 9:28 ] [ چارلز گلس ]
درباره : هورمون ها ,
امتياز : نتيجه : 1 امتياز توسط 1 نفر مجموع امتياز : 1

برچسب ها : هورمون ناندرلون دکونات ,
بازديد : 826
[ یکشنبه 17 ارديبهشت 1391 ] [ 8:22 ] [ چارلز گلس ]
درباره : هورمون ها ,
امتياز : نتيجه : 5 امتياز توسط 5 نفر مجموع امتياز : 8

برچسب ها : نمونه ای از هورمون سوستانون ,
بازديد : 352
[ یکشنبه 17 ارديبهشت 1391 ] [ 8:21 ] [ چارلز گلس ]
آخرين مطالب ارسالي
مکمل اصل و غیر اصل تاريخ : یکشنبه 17 اردیبهشت 1391
آرتروز تاريخ : دوشنبه 11 شهریور 1392
چند راهنمایی پایه ای برای مبتدی ها تاريخ : یکشنبه 10 شهریور 1392
سوماتروپین تاريخ : سه شنبه 05 شهریور 1392
بیوگرافی فیل هیث تاريخ : سه شنبه 05 شهریور 1392
وزن بدن چگونه تنظیم می شود تاريخ : سه شنبه 05 شهریور 1392
نکاتی درباره تمرینات سرشانه تاريخ : شنبه 02 شهریور 1392
خطر افزایش تستسرون برای بدن تاريخ : جمعه 01 شهریور 1392
.: Weblog Themes By roztemp :.

درباره وبلاگ

به سایت ماسل تک خوش آمدید این جانب مدرک مربیگری در جه 2 و 3 بدنسازی و پزشکی ورزشی اسیا را دارم هرگونه سوال در مورد مکمل-برنامه تمرینی-هورمون ها داشتید در نظرات بیان کنید تا پاسخ بدهم و برای تهیه مکمل ها با این شماره تماس بگیرید شماره تماس:09141206607 با تشکر
موضوعات
پروتیین ها
کربوهیدراتها
امینو ها
کم کننده چربی ها
هورمون ها
تمرین
تاریخچه
کراتین ها
افزایش هورمون ها
پمپاژ خون
پزشکی ورزشی
ویتامینها
آرشيو
جست و جو